А ви займаєтеся спортом?
Наш мозок також потребує регулярних тренувань! Його необхідно постійно дивувати та змушувати працювати по-новому. «Фітнес для мозку» корисний не лише дітям. Дорослим він допоможе підтримувати себе у формі та уникнути негативних вікових змін.
Запропоновані тренування чимось нагадують медитативні вправи. Однак їх мета - не лише занурення вглиб своєї свідомості, а й отримання більшого взаєморозуміння між членами сім'ї.
- Відчуйте світ по-новому. Для цього необов'язково залишати свій будинок! Закрийте очі та 5 хвилин послухайте, як звучить дім. Позмагайтеся з дитиною, хто помітить більше незвичайних деталей. Дивно, але ми можемо дізнатися багато нового. Наприклад, виявиться, що в спальні солодко мурчить кішка. До речі, а що відбувається за вікном? У цій вправі наші почуття працюють у нових умовах, а мозок починає зарядку. Також це допомагає концентрації та розвиває чутливість.
- Наступний етап тренувань спрямований на розвиток фантазії. Включіть ваш улюблений мультфільм. Але тільки одна умова - вимкніть звук. Підключіть до гри всю сім'ю і ... починайте озвучувати героїв. Нехай це буде незнайома серія, де дії персонажів не так легко передбачити. Не намагайтеся вгадати ‒ вигадуйте! Дивимося на звичний світ по-новому та розвиваємо творче мислення.
- Душевні розмови, спогади про прожитий день дозволяють членам сім'ї зберігати довіру між собою та звільнити підсвідомість від негативної енергетики. Перед сном розкажіть один одному як пройшов ваш день, але ... у зворотному порядку. Ви пам'ятаєте першу думку, з якою прокинулися? Як вибирали одяг і що їли на сніданок? Якщо ця вправа здається вам легкою - згадайте ті ж самі події дводенної давності. Такою розмовою ми не тільки зміцнюємо зв'язок з близькими людьми, а й тренуємо наш мозок, адже він працює в незвичному режимі.
- Заплутайте мозок: робіть звичні речі по-іншому. Спробуйте якийсь час робити щоденні справи «неробочою» рукою (тобто, якщо ви правша – намагайтеся користуватися лівою рукою). Достатньо виконувати прості завдання: тримати зубну щітку, написати кілька речень на папері, застібати ґудзики, тримати ложку чи виделку під час трапези тощо. Така вправа покращує пам’ять та стимулює мозкову активність.
- Думайте нетипово. Стимуляція роботи мозку неможлива, якщо ви стандартно думаєте в елементарних ситуаціях. Наступного разу на запитання «Як справи?», замість звичного «Дякую, добре», придумайте щось нестереотипне. Формулюйте одну й ту ж думку в своїй голові по-різному, в різних ключах. У повсякденній лексиці використовуйте іноземні слова.
- Змінюйте темп звичних дій. Спробуйте, наприклад, в новому темпі мити посуд або причісуватися. Якщо ви звикли все робити швидко, усвідомлено сповільніть себе, а якщо ви у житті повільна людина, спробуйте здійснювати звичні дії швидше.
«Природна» стимуляція мозкової активності, турбота про своє тіло та спілкування зроблять нас щасливішими, подарують натхнення та радість від прожитого дня.
Бережіть себе!
Ірина Гайдучок, практичний психолог ліцею №2