Міжнародна співпраця

Співпраця з Ліцеєм №2 імені Януша Корчака (м. Ланцут (Польща)

Ліцей №2 імені Януша Корчака, що у знаходиться у місті Ланцут (Польща), один із численних закордонних навчальних закладів, з яким протягом останніх років активно співпрацює наша школа.

Історія самого ліцею надзвичайно цікава і почалася в 1901 році, коли його фундаментом стала факультетська школа сестер Боромушек . До 1978 року цей заклад об’єднував у своїх стінах різні школи: факультетську школу для педагогів, школу для молоді, медичну школу, заочну школу тощо. І лише у 1978 р. існуючі підрозділи, що базувалися у будівлі за адресою вул. Грюнвальдська 11 м.Ланцут (сучасна адреса школи), були об'єднані у шкільний комплекс, який у 1980 році отримав ім’я Януша Корчака. До його складу входили такі школи: Друга середня школа, Медична школа для молоді та робітників, Молодіжна дошкільна освіта. У 1984 році Школа дошкільної освіти перетворена на учительську колегію. А за сприяння батьків та шкільної ради будівля була перебудована та налічувала 15 класних кімнат. Після введення нового адміністративного поділу у 1999 році шкільний комплекс відокремився від медичної школи. На сьогодні у ліцеї №2 імені Януша Корчака функціонує 6 спеціалізованих класів: математичний клас (якщо ви цікавитесь наукою і пов’язуєте своє майбутнє з економічними сферами, такими як: економіка, фінанси та бухгалтерський облік, банківська справа, логістика, маркетинг та менеджмент), біологічний клас (якщо вас цікавлять біологія, хімія, природа, генетика, біохімія, фізіологія людини та ботаніка), мовний клас (якщо у вас є інтерес до мови та гуманітарних наук, ви відкриті для світу та міжнародних контактів, хочете добре оволодіти іноземними мовами, хочете розкрити секрети процесу перекладу та хочете мати практичні навички використання іноземної мови), академічний клас - криміналістика та суміжні науки (дозволить вам дізнаватися про сучасні методи розслідування, зустрічатися з людьми, які щодня охороняють закон, брати участь у практикумах, які навчають логічному мисленню, незалежності та творчості в діях), гуманітарний клас (якщо ви цікавитесь гуманітарними предметами, літературою, мистецтвом та філософією або питаннями, пов'язаними з правом та журналістикою), педагогічний клас (якщо ви хочете здобути знання та вміння у галузі психології, охорони здоров’я, методів підготовки та проведення занять з дітьми та молоддю.

Історія нашої співпраці почалася зовсім недавно, у грудні 2017 року, коли учні нашого ліцею брали участь у щорічному тринаціональному проекті «Різдво у Європі» (м. Герцгайм, Німеччина). Польську делегацію представляли учні і педагоги ліцею №2 м. Ланцут. Саме тоді зародилася ідея продовження співпраці наших шкіл. І вже у вересні 2018 року наші десятикласники гостювали у м.Ланцут. Проект «Пізнай частинку Польщі», організований ліцеєм№2 імені Януша Корчака пройшов на високому організаційному рівні і був надзвичайно пізнавальний для учнів нашого ліцею. Віддати належне слід організаторам Беаті Куцай, Ірені Квоці та, звичайно, директору цього ліцею Малгожаті Купіц, які зробили перебування наших учнів у м.Ланцут максимально цікавим та комфортним. У травні 2019 року представники ліцею стали почесними гостями на святкуванні 75-річчя нашої школи. У вересні цього ж року (16-20 вересня) наші одинацятикласники взяли участь у ще одному три національному проекті під назвою «Чи знаєш ти свої права? (права дитини за Янушем Корчаком)», де були також представники німецької школи м. Мандельбахталь. Такий трикутних співпраці Польща (м.Ланцут)– Німеччина(м.Мандельбахталь) – Україна (м.Дрогобич) повинен був знайти своє продовження у квітні 2020 року вже у Німеччині, якби не ситуація з пандемією. Але ми впевнені, що співпраця із ліцеєм№2 імені Януша Корчака буде успішно продовжуватися і знайде своє відображення ще не в одному цікавому проекті.