НАШІ ВИПУСКНИКИ - ГОРДІСТЬ ЛІЦЕЮ
Мельникевич Корнелія Феліксівна (1944 – 2001)
![Мельникевич Корнелія Феліксівна (1944 – 2001)](/images/pages/hordist/dr-school2.at.ua_02.jpg)
Маринович Мирослав Франкович
Український правозахисник і дисидент, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні.
Народився 4 січня 1949 в с. Комаровичі Старосамбірського району Дрогобицької, нині Львівської області. 1956–1966 – навчання в середній школі № 2 м. Дрогобича, яку закінчив із золотою медаллю. Вищу освіту здобув у Львівському політехнічному інституті.
У 1970-х був звинувачений КДБ в антирадянській агітації і пропаганді, більше 10 років провів у радянських таборах і засланнях. У 1997-му заснував і очолив Інститут релігії та суспільства Львівської богословської академії, на базі якої в 2002-му утворився Український Католицький Університет. Сьогодні Мирослав Маринович - віце-ректор з питань призначення та місії цього університету. Почесний громадянин Дрогобича і Львова.
![Маринович Мирослав Франкович](/images/pages/hordist/m_marunovuch-3_556x798_acf_cropped.jpg)
Процикевич Ігор Андрійович
Випускник нашої школи 1979 року. Навчався на фізичному факультеті Львівського національного університету ім. І.Франка. Кандитат фізико-математичних наук. Лауреат міжнародних наукових конкурсів. У 1996-1999 рр. – заступник директора Інституту фізики конденсованих систем. Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, медаллю Національної академії наук України.
Із 1999 року працює директором Державного підприємства «Науково-телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» Інституту фізики конденсованих систем НАН України» («Уарнет»), яке створило потужну мережу і є одним із найбільших провайдерів України, надає якісний доступ як до глобальних, так і до українських інформаційних мереж.
![Процикевич Ігор Андрійович](/images/pages/hordist/dr-school2.at.ua_01.jpg)
Веклюк Роман Іванович
Старший тренер-викладач Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського, майстер спорту з акробатики, заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії.
Шкільні роки промайнули в СШ№2, яку закінчив 1965 року. 1967 р. йому присвоєно звання «Майстер спорту СРСР» з акробатики. Із 1970 р. працює в Дрогобицькій ДЮСШ. Підготував 41 майстра спорту, майстра спорту України міжнародного класу, його учні 18 разів захищали спортивну честь України на міжнародній арені, 10 разів були призерами чемпіонатів Європи і світу зі стрибків на акробатичній доріжці. А одна з його учениць – Оксана Грицик-Встретєнцева – у 2002 р. стала чемпіонкою Європи.
Бере участь у суддівстві чемпіонатів Європи та світу. Нагороджений почесним знаком «Відмінник освіти України».
![Веклюк Роман Іванович](/images/pages/hordist/10399998_729684027108632_3823259084772099192_n.jpg)
Ісик Іван (20.01.1984 – 14.09.2014)
Відважний захисник України від російського загарбника.
У 1999р. закінчив 9 клас Дрогобицької спеціалізованої школи №2, далі навчався в Дрогобицькому ВПУ №19.
З перших днів Революції Гідності брав участь у подіях на Майдані. У липні 2014 року поїхав добровольцем на Схід. Був зарахований у 2-у роту «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар», де виконував обов’язки кухаря.
5 вересня 2014 року важко поранений, зі страшними опіками потрапив у полон. У Луганську терористи катували його, вимагали сказати ніби в «Айдарі» воюють фашисти й негідники. Але Іван тримався мужньо, не виторговував собі життя обманом чи наклепом – і загинув Героєм. Поховали Івана Ісика з військовими почестями на Алеї Слави Поля Скорботи в Дрогобичі.
![Ісик Іван (20.01.1984 – 14.09.2014)](/images/pages/hordist/1551649_708379722582473_5105741846555260807_n.jpg)
Каракевич Орест
Народився 1992 р. в родині відомих дрогобицьких лікарів. Випускник другої школи 2008 року. Активний учасник подій на Майдані, боєць батальйону «Айдар».
Ореста багато людей в Україні пам’ятають як лучника Майдану, бо в криваві дні лютого 2014 року він протистояв озброєному «Беркуту» із луком та стрілами, які зробив сам. А вже в червні того ж 2014 року, через два дні після одержання диплома Івано-Франківського медінституту Орест Каракевич пішов добровольцем в АТО, де служив снайпером у батальйоні «Айдар». На фронті пробув 2,5 роки. Після демобілізації вчиться в інтернатурі, веде активну громадську роботу.
![Каракевич Орест](/images/pages/hordist/img_7654.jpg)
Шевців (Двожан) Галина Михайлівна
Кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри практики німецької мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Дрогобицьку СШ №2 закінчила 1984 року.
Вищу освіту здобувала в Дрогобицькому державному педагогічному інституті (факультет іноземних мов), який із відзнакою закінчила в 1989 році. З 2007 по 2010 рік навчалася в аспірантурі при Дрогобицькому педагогічному університеті. У 2012 році захистила дисертацію на тему „Поезія і правда”: автобіографічний дискурс Ґете в контексті європейської традиції та новаторства”.
Сфера наукових зацікавлень: спогадове письмо, мемуаристика, ґетеана. Автор понад 50 наукових та навчально-методичних праць.
![Шевців (Двожан) Галина Михайлівна](/images/pages/hordist/11111.jpg)
Гамерська (Федурко) Ірина Ігорівна
Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри практики англійської мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Закінчила Дрогобицьку спеціалізовану школу №2 в 1999 році зі золотою медаллю.
2014 року захистила дисертацію «Педагогічні засади гармонізації національних і європейських стандартів освіти в контексті Болонського процесу». Є автором понад 20 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі в закордонних виданнях.
У сфері наукових зацікавлень Ірини Гамерської – проблемні питання реформування мовної освіти у постболонських реаліях, педагогічні основи підготовки вчителя іноземних мов у контексті Болонського процесу, перспективи розвитку мовної освіти в контексті євроінтеграційних процесів.
![Гамерська (Федурко) Ірина Ігорівна](/images/pages/hordist/6.png)
Ілик Роман Романович
Заступник міністра охорони здоров'я України, доктор медичних наук.
Народився 1963 року в Бориславі. Навчався в Дрогобицькій СШ №2 (1970-1978), Бориславському медичному училищі , Івано-Франківському медичному інституті, закінчив аспірантуру Київського інституту післядипломної освіти імені П. Шупика.
Працював лікарем-стоматологом, завідувачем ортопедичним відділенням у Дрогобицькій стоматологічній поліклініці, асистентом, доцентом кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. У 1996 році заснував у Дрогобичі приватну стоматологічну клініку "Рома".
Автор понад 50 наукових праць, у тому числі понад 20 друкованих робіт у профільних виданнях ВАК, 6 раціоналізаторських пропозицій, 2 патентів України про винаходи.
Роман Ілик був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. Обирався депутатом, працював першим заступником голови Львівської обласної ради. 2010 – 2013 роки - голова Львівської обласної партійної організації, член Політичної ради партії ВО «Батьківщина».
На парламентських виборах 2012 року обраний народним депутатом України . У Верховній Раді став першим заступником голови Комітету з питань охорони здоров'я.
2015-2016 роки – помічник Міністра охорони здоров'я України. 30 березня 2016 року призначений заступником Міністра охорони здоров'я України.
![Ілик Роман Романович](/images/pages/hordist/ilik.jpg)
Білас Всеволод Омелянович
Засновник Моршинського заводу мінеральних вод, член ради директорів холдингу «IDS Group».
У СШ №2 Всеволод Білас навчався з 1971 по 1979 роки. Далі продовжив освіту в Дрогобицькому нафтовому технікумі, Львівському політехнічному інституті, Львівському університеті бізнесу і права.
До приходу в бізнес мінеральної води був віце-президентом Акціонерного товариства «Інвестцентр». Перед тим працював за фахом: техніком КВП Сургутського управління пуско-наладних робіт, старшим майстром заводу «Позитрон», інженером-електронником НВП «Фозот». У березні 1994 року Всеволод Білас розпочав організацію виробництва мінеральної води в м. Моршині Львівської області, яке завдяки його вмілим та висококваліфікованим здібностям сформувалося в потужне сучасне підприємство, яке з березня 1995 року він очолив на посаді генерального директора, а з березня 2003 по жовтень 2004 був головою правління ВАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар». Від часу об’єднання у холдинг найбільш потужних українських виробників (Миргородського та Моршинського заводів мінеральних вод) та їхніх дистриб'юторів («ІДС» та «Нова») став членом ради директорів холдингу IDS Group, директором з корпоративних питань ПрАТ «IDS», віце-президентом IDS Borjomi International.
Був обраний депутатом Моршинської міської ради трьох скликань, депутат Львівської обласної ради двох останніх скликань. Кавалер орденів «За заслуги » ІІІ і ІІ ступенів. У грудні 2018 року Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» нагородила Всеволода Біласа орденом за волонтерську діяльність.
![Білас Всеволод Омелянович](/images/pages/hordist/530105_363302660406465_1899360732_n.jpg)
Кравченко (Малаховська) Леся-Рома Степанівна
Завідувач кафедри світової літератури та славістики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор філологічних наук, професор.
Навчалася у Дрогобицькій спеціалізованій школі №2, яку закінчила 1975 року із золотою медаллю.
У 2011 році захистила докторську дисертацію на тему «Парадигматика художньої модальності та її рецептивні аспекти (на прикладі лірики Р.М.Рільке)». Леся Степанівна – автор понад 65 наукових та навчально-методичних праць, серед яких – дві монографії: «В. Стус – інтерпретатор поезій Р.М. Рільке» (2005) і «Художня модальність поетичного універсуму Р.М. Рільке». У сфері її наукових зацікавлень – германістика та компаративістика, зокрема австрійська література ХІХ століття, сучасна німецька література, актуальні питання української класичної та новітньої літератури.
![Кравченко (Малаховська) Леся-Рома Степанівна](/images/pages/hordist/27656950_417905108614843_2546676718409427100_n.jpg)
Біла Світлана Ярославівна
Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, заступник декана історичного факультету ДДПУ імені Івана Франка.
У 1992 р. закінчила Дрогобицьку СШ № 2 зі срібною медаллю. Від 1992 р. навчалася на історичному факультеті Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка, який закінчила з відзнакою у 1997 р., отримавши кваліфікацію «Вчитель всесвітньої історії. Практичний психолог у закладах освіти». Протягом 1998–2002 рр. навчалася в аспірантурі при кафедрі всесвітньої історії на історичному факультеті ДДПУ імені Івана Франка. У 2004 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Унійні процеси в західних єпархіях Київської митрополії (остання третина XVII – початок XVIII ст.). Історіографія проблеми». У 2006 р. отримала вчене звання доцента кафедри всесвітньої історії.
Від 2000 р. займається дослідженням сучасних методів та інноваційних технологій навчання історії, є автором навчальних посібників «Методика викладання історії в школі» та «Методи навчання історії в школі», співавтором програми з польської мови та культури для позашкільних навчальних закладів, рекомендованої МОН України (2010 р.). Учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій, зокрема за період 2014-2018 рр. взяла участь у роботі понад 20 наукових конференцій.
![Біла Світлана Ярославівна](/images/pages/hordist/2.jpg)
Бурий Андрій Романович
Учитель фізики і математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист Дрогобицької спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів №2, кандидат філософських наук, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Закінчив школу із золотою медаллю в 1992 році. Автор понад 200 наукових та науково-методичних праць (у тому числі чотирьох монографій, численних навчальних посібників і підручників для студентів вищих навчальних закладів, посібників для вчителів, наукових публікацій у фахових наукових виданнях в Україні та за кордоном), член журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади з астрономії. У різні роки 218 учнів А.Р. Бурого були переможцями й призерами ІІ–ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з фізики, астрономії, математики.
Від 1999 року поєднує учительську діяльність з науково-педагогічною роботою в Дрогобицькому педагогічному університеті.
![Бурий Андрій Романович](/images/pages/hordist/5.jpg)
Петречко Олег Михайлович
Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
У 1984 р. закінчив середню школу № 2 м. Дрогобича. У 1992 р. отримав диплом з відзнакою Львівського державного університету ім. Івана Франка. У 1997 р. закінчив аспірантуру, а в 2008 р. – докторантуру у Львівському державному університеті імені Івана Франка.
Сфера наукових зацікавлень: історія Стародавнього Риму, релігійні погляди римського суспільства, раннє християнство. Д-р істор. н. (2010), професор (2013). Кандидатську дисертацію «Еволюція внутрішньої та зовнішньої політики Римської імперії в I ст. н.е.» захистив у Львівському державному університеті (1998). Докторську дисертацію на тему «Суспільно-політичний розвиток Римської імперії в І – на поч. ІІІ ст. н.е.: від «відновленої» Республіки до сенатської монархії» захистив в Ужгородському національному університеті. Член Харківського історико-археологічного товариства. Головний редактор фахового видання «Проблеми гуманітарних наук: збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серія «Історія». Автор понад 100 наукових і науково-методичних праць. Член спеціалізованих вчених рад у Львівському національному університеті імені Івана Франка та у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.
![Петречко Олег Михайлович](/images/pages/hordist/8.jpg)
Білинський Ігор Васильович
Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Закінчив навчання в СШ №2 1981 року. Сферу наукових інтересів І. Білинського складають математичні моделі опису оптичних та електричних властивостей квантових точок і надґраток квантових точок різної форми та вимірності, а також розробка навчального програмного забезпечення.
Ігор Білинський – автор численних наукових статей (у тому числі в закордонних виданнях), навчально-методичних посібників для студентів вищих навчальних закладів, методичних рекомендацій та ін. У 2004 р. отримав вчене звання доцента кафедри теоретичної фізики. У 2016 – 2018 рр. був завідувачем кафедри теоретичної і прикладної фізики та комп’ютерного моделювання.
![Білинський Ігор Васильович](/images/pages/hordist/4.jpg)
Білецька (Баб’як) Любов Степанівна
Кандидат фізико-математичних наук, доцент, Відмінник освіти України, заступник декана факультету початкової та мистецької освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Дрогобицьку СШ №2 закінчила 1981 року із золотою медаллю. Навчалася в аспірантурі при Львівському національному університеті імені Івана Франка. 2003 року захистила дисертацію «Асимптотика розв’язків еволюційних рівнянь у банаховому просторі».
Автор більше 150-ти наукових та навчально-методичних праць. У сфері наукових зацікавлень Л. Білецької – проблеми математичного і функціонального аналізу щодо досліджень розв’язності багатоточкових задач для еволюційних рівнянь у банаховому просторі, проблеми методики викладання математики у початковій школі.
![Білецька (Баб’як) Любов Степанівна](/images/pages/hordist/3.jpg)
Ціж Богдан Романович
Завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, професор, доктор технічних наук.
Закінчив навчання в СШ №2 1974 року (класний керівник – учитель фізики Лідія Винарчик).
Докторська дисертація – «Розробка та дослідження тонкоплівкових структур для фотоперетворювачів та оптичних носіїв інформації» (1998).
Автор численних публікацій: підручників і посібників для студентів вищих навчальних закладів, наукових статей у фахових виданнях, які входять до міжнародних баз наукометричних даних, а також багатьох патентів на винаходи (у тому числі – фототермопластичний носій, індикатор свіжості продуктів тваринництва, тонкоплівковий резистивний сенсор етанолу, сенсор візуального контролю вмісту аміаку та ін.), презентував результати свої досліджень на вітчизняних та міжнародних наукових конференція, симпозіумах, семінарах.
![Ціж Богдан Романович](/images/pages/hordist/10.jpg)
Кот (Буга) Мирослава Петрівна (1933-2014)
Вишивальниця, педагог, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1990), заслужений майстер народної творчості України (1995).
Народилася у Варшаві. 1943-го батьки переїхали в Дрогобич, тут закінчила СШ №2 (1949 р.), педагогічний інститут і стала вчителем математики. З 1962 р. працювала викладачем кафедри математичного аналізу Дрогобицького педагогічного інституту ім. І. Я. Франка. 1982 року на факультеті громадських професій заснувала секцію народної вишивки. Через 10 років очолила першу в Україні інститутську кафедру методики й історії народних промислів. У 1986 році Мирославі Кот присвоєно звання «Народний майстер декоративно-ужиткового мистецтва України». Під її патронатом працювала лабораторія дослідження бойківської вишивки, заснована разом із багатьма її ученицями. Виховала понад 500 студентів, які розуміють і знають вишивку різних куточків України, її техніки й особливості. 15 її учениць стали членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України, а 5 кандидатами наук.
В історичному відділі музею «Дрогобиччина» створено постійно діючу експозицію «Вишиванки Мирослави Кот». Вона автор кількох книжок про українську вишивку. Організувала понад 40 виставок. Її роботи знаходяться в музеях і приватних колекціях США, Канади та України. У 2012 році вишивальниці присвоєно звання «Почесний громадянин міста Дрогобича».
![Кот (Буга) Мирослава Петрівна (1933-2014)](/images/pages/hordist/untitled-1-copy.jpg)
Войтко Ігор Володимирович
![Войтко Ігор Володимирович](/images/pages/hordist/c1963ee4-23e7-410a-8687-767545aae2a3-400x600.jpg)
Варський Василь Володимирович
Голова наглядової ради ЗАТ «Львівський домобудівний комбінат», дійсний член Академії будівництва України.
Народився у с. Михайлевичі Дрогобицького району. 1972 року закінчив Дрогобицьку СШ №2, 1978 р. – Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво», у 1990 р. – аспірантуру.
1990 року Василь Володимирович очолив Львівський домобудівний комбінат №2, який 1994 року перетворений на відкрите акціонерне товариство. Відтоді Василь Варський – голова його правління, а з 2006 р. – голова наглядової ради ЗАТ «Львівський домобудівний комбінат».
У Львові та містах Дрогобич , Стрий, Новояворівськ, Турка , Самбір комбінат спорудив понад 300 тис. кв. м. житла і численні об’єкти виробничого призначення. Тісна співпраця В.В.Варського з наукою дозволила впровадити у виробництво сучасні матеріали, ефективні залізобетонні та металеві конструкції, нові технології на підприємствах. Створено структури для виконання всіх циклів будівельно-монтажних робіт для проведення будівництва «під ключ».
![Варський Василь Володимирович](/images/pages/hordist/1.jpg)
Фірко Володимир Григорович
Дрогобицьку СШ№2 закінчив із золотою медаллю в 1980 році. У другій школі працювала вчителем фізики, математики й астрономії і мама п. Володимира Любов Григорівна Фірко.
Навчався на стоматологічному факультеті Дніпропетровського медичного інституту. З 1985 по 2003 рр. працював стоматологом у військовій частині м. Мукачево. Лікар вищої категорії, головний лікар і засновник стоматологічної клініки «Adamar», яка діє з 2003 року в м. Мукачево. На базі клініки постійно відбуваються курси і майстер-класи із впровадження нових медичних технологій у стоматології.
![Фірко Володимир Григорович](/images/pages/hordist/firkov.jpg)
Фегецин Андрій
Навчався в СШ №2 в 2003-2012 роках. У 2015 р. поступив у Дрогобицький педуніверситет на факультет фізичного виховання.
2016 року здобув золоту медаль з ушу на 16 чемпіонаті Європи, який проводився в Москві, перемігши найсильнішого конкурента з Росії. 2017 року став бронзовим призером чемпіонату світу з ушу в м. Казань (Росія).
7-14 листопада 2017 року в Китайській Народній Республіці відбувся VII чемпіонат світу з традиційного ушу (кунг-фу). Всього за нагороди чемпіонату боролися близько 3800 учасників із 52 країн світу. Андрій Фегецин здобув три золоті нагороди в індивідуальних, групових та командних змаганнях. Тренер чемпіона світу – викладач кафедри фізичного виховання ДДПУ Оксана Сотрихіна.
У травні 2018 р. Андрієві Фегецину присвоєно звання «Майстер спорту України міжнародного класу».
Сьогодні працює за контрактом в Кореї.
![Фегецин Андрій](/images/pages/hordist/bez-imeni-2.jpg)
Маршалок Наталія Володимирівна
Закінчила СШ №2 із золотою медаллю в1978 році. У другій школі працювала вчителем математики і мама п.Наталії Христина Гаврилівна.
Поступила на відділення класичної філології факультету іноземних мов Львівського держуніверситету ім. І Франка. Згодом перевелася у Московський державний університет ім. М. Ломоносова. У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію. В 2001 році Наталії Маршалок присвоєно вчене звання доцента. Працювала на кафедрі світової літератури Дрогобицького педуніверситету. На даний час є доцентом кафедри романських мов Московського державного університету міжнародних відносин. Спеціалізується в античній літературі, естетиці еллінізму, питаннях методики викладання латинської мови юристам. Автор понад 50-ти наукових і науково-методичних праць.
![Маршалок Наталія Володимирівна](/images/pages/hordist/marshalok_n.v_1001x1501.jpg)
Галабуд (Гринаш) Ольга
Телерадіожурналіст, яка висвітлює життя українців Польщі.
Навчалась у СШ №2 в 1968-1978 рр. Здобувши музичну освіту, працювала керівником гуртка бандуристів у Палаці піонерів (1980-1990 рр.). У 1990 році емігрувала в Польщу. З 1993 працює телерадіожурналістом. Є автором і ведучою програми для української діаспори, зокрема для української меншини в Підкарпатському воєводстві «Скриня». Передачу також слухають поляки. У середині 90 років розпочала співпрацю з телебаченням Польсат (Polsat) та Загальнопольським Громадським телебаченням. Одночасно почала працювати в інформаційній і публіцистичній редакції Польського Радіо в м.Жешув. Результатом роботи є репортажі, які зайняли призові місця в загальнопольських і міжнародних конкурсах: 2015 рік - І нагорода у Міжнародному польсько-українському конкурсі «Калинові Мости», 2016 - ІІ місце, 2017 - ІІ місце, 2018 - І і ІІІ місце. У колекції нагород є й кілька подяк та відзначень, серед яких - Подяка Міністра Закордонних Справ України за висвітлення подій про життя українців в Польщі.
![Галабуд (Гринаш) Ольга](/images/pages/hordist/45997362_1974440049310820_1302927317638578176_n.jpg)
Радченко Олег Анатолійович
Кандидат філологічних наук, доцент, заступник директора інституту іноземних мов Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Навчався у Дрогобицькій спеціалізованій школі І–ІІІ ступенів №2, яку закінчив 1999 року із золотою медаллю. Учителем нашої школи була і матір Олега Анатолійовича – Лариса Марківна Радченко, викладач російської, а пізніше зарубіжної літератури, протягом багатьох років незмінний керівник гуртка акторської майстерності.
У 2011 році Олег Радченко захистив кандидатську дисертацію на тему «Іманентна поетика Еміля Штайґера у контексті проблематики сучасного літературознавства». Автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць. У сфері наукових зацікавлень О. Радченка – літературознавство, німецька герменевтика та філософія ХІХ–ХХ ст.
![Радченко Олег Анатолійович](/images/pages/hordist/9.jpg)
Лазорак Богдан Орестович
Директор Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”», кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
У 2001 р. закінчив Дрогобицьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 2. Впродовж 2001 – 2006 рр. навчався на історичному факультеті ДДПУ ім. І. Франка, який закінчив з відзнакою, отримавши фах учителя історії та українознавства. Впродовж 2009-2011 рр. навчався в аспірантурі при кафедрі давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін. У 2012 р. при Спеціалізованій вченій Раді Луцького національного університету імені Лесі Українки захистив кандидатську дисертацію «Церковні братства Львівсько-Кам’янецької єпархії (XVIII ст.)» й отримав науковий ступінь кандидата історичних наук. Упродовж 2008-2015 рр. опублікував понад 130 наукових праць, з них 45 у фахових виданнях України та 20 за кордоном.
![Лазорак Богдан Орестович](/images/pages/hordist/7.jpg)