Безпека дітей в Інтернеті

Безпека дітей в Інтернеті

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп’ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв’язання задач.

Водночас діти стикаються в Інтернеті з певними небезпеками, наприклад, комп’ютерними вірусами й шкідливими програмами, кібербулінгом, секстингом, шахрайством, або самі створюють собі проблеми, розповсюджуючи про себе особисту, приватну інформацію.

За даними різних міжнародних досліджень, лише 29% дітей повідомляють, що завжди почуваються безпечно онлайн. Щодо України, то 92% дітей до 12 років вже постійно користуються Інтернетом. 67% опитаних бачили в Інтернеті те, що їх засмучує. Кожна третя дитина готова зустрітися із незнайомцями і лише 15% дітей відповіли, що знають, як потрібно діяти в разі небезпеки.

Проблеми, із якими діти можуть стикнутись онлайн:

  • візуалізація насильства;

  • порнографія;

  • контент, що шкодить;
  • кібербулінг - це один із різновидів булінгу (цькування). Це така форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо;

  • секстинг – надсилання інтимних фото/відео із використанням сучасних засобів зв’язку.

  • онлайн-грумінг – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою сексуального насильства;
  • сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів чи грошей.

Рекомендуємо також для батьків онлайн-курс, який пропонує Міністерство цифрової трансформації.

Посилання: https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey