Свято бібліотеки

30 вересня вже вкотре в нашій школі відзначався Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки професійне, а й загальнонаціональне, адже кожна людина хоча б раз у житті була в бібліотеці. Бібліотека – один з інструментів нашої цивілізації в процесі збереження і передачі людських знань. Книги – фундамент освіти, одне з найбільших див, створених людством. Як неможливо жити без хліба, так неможливо жити без книги. Адже з її сторінок ми дізнаємось про минуле та день сьогоднішній. Вона веде нас у захопливу подорож країною знань. Саме такими словами звернулася до гостей свята – учнів 2-х та 5-х класів - бібліотекар школи Катерина Василівна Дятко.

Учні 6-Б класу ( класний керівник Галина Львівна Процикевич) із захопленням та великим артистизмом декламували вірші та виконували пісні про книгу (музичний керівник – Андрій Данилович Пінчак). Цікавою була сценка з Мудрецем і великими помічниками школяра: підручником, словником, довідником, енциклопедією та художньою книгою. Свято чудовими музичними заставками прикрасив учитель української мови та літератури Ігор Мирославович Качмарик. Мультимедійними епізодами підкреслювала роль книги бібліотекар Ольга Олегівна Іваночко.

У подарунок бібліотекарям школи учні 2-Б та 2-В класів розповідали вірші про книгу та бібліотеку. А учениця 5-В класу Мар’яна Зьола продекламувала свого власного вірша про бібліотеку.

Катерина Василівна подякувала гостям і учасникам свята, закликаючи всіх завжди залишатися добрими друзями книги, бо тільки вона надихає нас бути мудрими, добрими, справедливими, гідними продовжувачами героїчних поколінь великого українського народу.

Актив бібліотеки

Бібліотечні уроки «Мій Дрогобич»

21 вересня 2015 року у читальному залі шкільної бібліотеки відбулися бібліотечні уроки «Мій Дрогобич». Гостями уроків стали учні 2-А, 2-Б та 2-Г класів. Бібліотекар школи Ольга Олегівна Іваночко провела уявну екскурсію дітям вулицями Дрогобича. Вона розповіла школярам про назву міста Дрогобич, його адміністративний центр, а також про особливості архітектурних шедеврів таких як: готичний костел імені святого Бартоломея, дерев’яні церкви святого Юра та Здвиження Чесного Хреста, монастир святих Апостолів Петра і Павла, хоральну синагогу (одну з найбільших на Галичині). А особливу увагу Ольга Олегівна звернула на церкву святої Трійці. Прозвучала розповідь і про відомих вихідців з Дрогобича: Юрія Дрогобича, Бруно Шульца, Івана Франка, дитинство якого тісно пов’язане з містом. Проте найбільше вражень в учнів викликав відеоролик про їхнє місто. Вони побачили, як видобувається сіль у наших солеварнях, а також архітектурні пам’ятки Дрогобича, які ми, дрогобичани, не помічаємо у повсякденному житті.

У кінці уроку бібліотекар запропонувала дітям намалювати картину з краєвидом свого міста. Школярі з радістю виконували завдання, малювавши герб та улюблені пам’ятки Дрогобича. На закінчення учні сказали, що наше місто одне із найстаровинніших та найкращих міст України.

Бібліотекар школи Іваночко О. О.

Знайомство вихованців дитячого садка "Ангелятко" з шкільною бібліотекою

Тридцятого січня в читальному залі шкільної бібліотеки відбулася зустріч із вихованцями дитячого садочка "Ангелятко". Гостей школи зустрічали під музику та гучними оплесками.

Свято книги розпочала бібліотекар школи Катерина Василівна Дятко. Вона розповіла діткам історію виникнення великого скарбу мудрості людства – КНИГУ. Учні 5-Б класу (класний керівник - Процикевич Г. Л.) емоційно декламували поезії про книгу та про роль книжки у житті кожної людини.

Наймолодші школярики з 1-Б класу (класовод - Гоцій Т. Д.), одягнуті в костюми казкових героїв, підготували віршики та загадки з відомих українських народних казок. Малятка із дитячого садочка з захопленням їх розгадували. Дуже уважно, з великою цікавістю слухали дітки і дивовижну "Легенду про Ангелятко", яку розказала їм Катерина Василівна.

У кінці свята гості з садочка подякували бібліотекарю школи за цікаве свято та тісну співпрацю з їхнім навчально-дошкільним закладом і подарували бібліотеці художню літературу.

Актив бібліотеки

Казкові герої відвідали читальний зал шкільної бібліотеки

1 жовтня 2014 року. Святково прибраний читальний зал шкільної бібліотеки. Лунає музика. Учнів 2-А, 2-Б, 2-В класів зустрічають добре знайомі герої улюблених казок (ці ролі на правах старших друзів виконували учні 5-Б класу). А потім розпочалася літературна вікторина «Чи знаєте ви казки та їх героїв?»

Бібліотекар Катерина Василівна Дятко розповіла про те, як до нас прийшла казка, як вона виховує в синів та дочок нашого народу любов і повагу до людини-трударя, до захисника рідної землі - мужнього оборонця добра і краси.

Доповненням до інсценізацій казок слугували мультимедійні заставки із яскравими ілюстраціями, створені О. О. Іваночко, та інструментальні мелодії, які, вдало підібрані І. М. Качмариком, створювали в читальному залі відповідну святкову атмосферу.

Закінчилася літературна вікторина дзвінкоголосими піснями про казки. Діти під чарівним впливом побаченого щиро подякували усім, хто готував це дійство, і запевнили, що стануть найактивнішими читачами шкільної бібліотеки.

Посвята в читачі

17 жовтня у 1-Б класі (класний керівник Гоцій Т. Д.) відбувся бібліотечний урок «Посвята в читачі» .

Під урочисту музику до святково прибраного класу завітали казкові герої: фея книжок, порвана книга, Баба-Яга (у ролях виступили учениці 5-Б класу Галя і Юстя Іванишин, Юліана Дятко). Після цікавої і повчальної сценки виступила бібліотекар школи Катерина Василівна Дятко. Вона розказала захоплюючу історію про те, як до людей прийшла книга. Пізніше першачки урочисто промовили «Клятву юного читача», а бібліотекар Ольга Олегівна Іваночко вручила кожному школяреві «Пам’ятку користування книгою».

Класний керівник Тетяна Дмитрівна Гоцій щиро подякувала організаторам цієї посвяти і запевнила, що учні 1-Б класу будуть найкращими друзями книги і активними читачами нашої шкільної бібліотеки.

«Книга - свято, яке завжди з тобою» (Е. Хемінгуей)

30 вересня 2013 року в читальному залі шкільної бібліотеки відбулося свято, приурочене всеукраїнському Дню бібліотек.

Святково прибраний зал, звучить “Гімн бібліотек”. Гостинно зустрічають усіх бібліотекарі Катерина Василівна Дятко та Ольга Олегівна Іваночко. Катерина Василівна розпочала свято розповіддю про те, яку важливу роль у житті кожного з нас відіграє книга.

Учні 4-Б класу (класний керівник - Гоцій Т.Д.) цікаво, як справжні артисти, розіграли перед усіма присутніми сценку “Як звірятка лікували книгу”. Діти співали, з великою шаною і подякою читали віршики про бібліотеку та професію бібліотекаря. Їхні виступи ілюструвалися оригінальними мультимедійними заставками.

Музичний супровід виступів учнів забезпечили вчителі Орест Іванович Мурза та Ігор Мирославович Качмарик.

Віримо, що усе побачене і почуте під час свята маленькі читачі запам’ятають надовго і завжди з шаною ставитимуться до книги.

Актив бібліотеки